Tomasz Dolski

tomek-dolski

Dyplomowany skrzypek i wokalista, muzyk, kompozytor, student na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
W Polsce popularność oraz uznanie fanów zdobył dzięki udziałowi w I edycji talent show „Must be the Music – Tylko Muzyka” telewizji Polsat, w którym zdobył 3 miejsce spośród ponad 10 tysięcy uczestników. Zwrócił na siebie uwagę niekonwencjonalnym podejściem do gry na skrzypcach z akompaniamentem bliskim muzyce elektronicznej.
Popularność i uznanie fanów zdobył wykonując m.in.temat z filmu „Piraci z Karaibów”. Artysta ma niezwykłą charyzmę i doskonały kontakt z publicznością.

Mimo młodego wieku zagrał wiele koncertów, w tym na największych polskich scenach, takich jak m.in.: Opera Narodowa, Amiteatr w Opolu i Amfiteatr w Mrągowie, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, Hala 100-lecia we Wrocławiu, Stadion Narodowy w Warszawie i wiele innych. Miał zaszczyt występować również na imprezach o charakterze międzynarodowym. Artysta chętni swoimi koncertami wspiera akcje charytatywne.

Repertuar artysty składa się z wielu gatunków muzycznych począwszy od muzyki klasycznej w nowoczesnych opracowaniach muzycznych, poprzez house, pop, rock, dubstep, a skończywszy na jazzie.
W 2014 roku ukazała się autorska płyta Tomasza, pt. „Love to Music” nakładem wytwórnii Luna Music. Obecnie artysta pracuje nad swoja drugą płytą.

Muzyk ma własną metodykę dostosowaną do młodszych jak i starszych uczniów. Od początku nauki kładzie fokus na muzykę klasyczną oraz solidny warsztat, który jest kluczem do następnych poszukiwań. W trakcie zajęć pracuje nad indywidualnością ucznia oraz stara się dobierać materiały dostosowane do jego potrzeb aby nauka nie polegała tylko na żmudnych ćwiczeniach. Stąd pomysł na naukę również innych stylów gry oraz praktyka z nowoczesną muzyką pop, jazz, blues czy wiele innych.
www.tomaszdolski.com.pl