Tosia Mużdżak

tosia-muzdzak

Ukończyła studia magisterskie z zakresu psychologii, przez dwa lata była studentką studiów doktoranckich na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także absolwentką szkół muzycznych na ul. Świętojerskiej i na ul. Miodowej w Warszawie. Jej największą pasją jest praca z ludźmi, a w szczególności z grupami – ma bogate doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Obecnie psycholog szkolna w gimnazjum i liceum oraz nauczycielka muzyki. Prowadzi także warsztaty i spotkania indywidualne w ramach projektu „Wygraj z tremą”. Tym tematem zajęła się w ramach pracy magisterskiej – organizowała warsztaty oswajania tremy dla uczniów popołudniowych szkół muzycznych II stopnia.

Dokładna ewaluacja oraz opinie uczestników potwierdziły, że warsztaty były skutecznym wsparciem dla młodych muzyków i to w różnych obszarach zapobiegania negatywnym wpływom tremy.
Rozmowy z uczestnikami spotkań pokazały, że trema jest częstą trudnością, o której nie zawsze jest z kim porozmawiać i nie bardzo jest gdzie znaleźć pomysły na to, co można z nią zrobić. Na warsztaty zgłaszało się także wiele osób spoza grupy związanej z pisaniem mojej pracy.

Dlatego właśnie już od kilku lat kontynuuje ten projekt – aby odpowiedzieć na to zapotrzebowanie i dotrzeć do większej ilości osób. Niech ta wieść się niesie – tremę da się oswoić!

www.wygrajztrema.pl